Rýchly návod: Ako BIFFovať

Je to jednoduché: aby ste si mohli pozrieť vami zvolený film na našom festivale, musíte mať vstupenku alebo festival pass.

 

Vstupenku na ktorékoľvek verejné predstavenie si môžete kúpiť v ktoromkoľvek kine za jednotnú cenu 3,30€. Výnimkou je Papučová noc, kde vás tri filmy vyjdú iba na 6,60€ – vstupenku naň si môžete kúpiť v Kine Mladosť. A nezabúdajte, že celý program v Gorila.sk Urban Space vrátane premietaní je zdarma.

 

Festival pass si môžete zakúpiť v Akreditačnom stredisku za 14,90€.

 

Ak ste si festival pass alebo študentský festival pass kúpili v predpredaji, vyzdvihnúť si ho môžete taktiež v Akreditačnom stredisku. Festival pass vám aktivujú a vy si môžete rezervovať vstup na ktorékoľvek verejné predstavenie.

 

Rezerváciu vykonáte cez rezervačný systém z každého miesta s pripojením na internet. Rezervované môžete mať v jednom momente maximálne 5 projekcií – akonáhle však na jedno z nich prídete, môžete si rezervovať ďalší film. Rezerváciu môžete vykonať najneskôr polhodinu pred začiatkom predstavenia, ak je v sále dostatok voľných miest.

 

Podrobnejšie informácie nájdete tu.

 

Všetky potrebné informácie sa dozviete taktiež v Akreditačnom stredisku v Park Inn Danube Hoteli (Rybné námestie 1, Bratislava), ktoré je otvorené

12. novembra 2015 v čase od 14.00 do 20.00

13. – 16. novembra 2015 v čase od 10.00 do 20.00.

 

Nezabúdajte, že sedenie v kinosálach je voľné a že zaujať svoje miesto je potrebné najneskôr 5 minút pred začiatkom predstavenia. Potom budú voľné miesta ponúknuté  ďalším záujemcom.

Vážení fanúšikovia filmu a filmového umenia, milí diváci, kolegovia, priatelia, verte nám, že sme tí poslední, ktorí sa tak chceli a museli rozhodnúť, ale zároveň musíme a chceme byť tí prví, ktorí vám toto rozhodnutie oznámia: Medzinárodný filmový festival Bratislava sa v roku 2019 neuskutoční.

Cenu divákov získal na základe hlasovania návštevníkov festivalu druhý celovečerný hraný film režisérky Wanuri Kahiu o zakázanej láske v Keni Rafiki (2018).

Ocenenia 20. ročníka MFF Bratislava 2018

„Keď máš to šťastie, že ťa živí to, čo máš rád, má to zároveň aj odvrátenú stránku – tú vec už vlastne nikdy nerobíš pre radosť, vždy je to práca“

 

Tomáš Hudák. Študoval filmovú vedu (kritiku) na VŠMU. Milovník filmu, hudby, literatúry a celkovo umenia. Aktuálne pôsobí ako freelancer – píše recenzie o filmoch a spoluorganizuje viacero slovenských filmových festivalov.

Šimon Šafránek. Režisér, spisovateľ, novinár, DJ – multižánrový umelec s citom pre hudbu a slovo. Freelancer píšuci pre Deník N, Hospodářské noviny, Reflex, Magnus a i. Zameriava sa primárne na oblasť filmu, hudobných videoklipov a celkovo kultúrne dianie. Na MFF Bratislava 2018 príde osobne predstaviť svoj celovečerný debut o  skateboardingu v Československu King Skate.

 

Po filmoch sme lepší, krajší, odvážnejší, romantickejší, slobodnejší“

  

Bibiana Ondrejková. Známa divadelná i dabingová herečka a moderátorka. Široká verejnosť ju pozná hlavne vďaka prepožičanému hlasu Phoebe Buffay z Priateľov. Vizuál si mnohí spájajú so slovenskými seriálmi Ochrancovia (2014), Vdova (2014), Kriminálka Staré Mesto (2010) či Panelák (2008).

„Herci vnášajú do filmu najviac emócií a dávajú mu dušu“

 

Daniel Rihák. Čerstvý absolvent štúdia katedry filmovej réžie VŠMU pod vedením prof. Martina Šulíka. Režisér (zatiaľ) študentských filmov a množstva reklamných spotov. Jeho absolventský film Výlet nedávno získal cenu za najlepšiu réžiu a cenu za najlepší zvuk na študentskom festivale Áčko.

 

„Všetky ženy majú v sebe silu veci zmeniť“

 

Ivana Hucíková patrí do generácie mladých filmáriek a filmárov. Študovala na VŠMU, ktorú ukončila v roku 2015 filmom Matky a dcéry. „Bratislavčanka“ z Oravy, striedavo žijúca a tvoriaca na Slovensku a v USA. Doposiaľ má na konte viaceré krátke dokumentárne filmy: Into My Life (2018), Connie&Corey (2017) a i. Aktuálne pracuje na vývoji niekoľkých filmových projektov, či už ako režisérka, producentka alebo strihačka.

Autorka textu: Kristína Országhová (umelkyňa)

 

„Marseille, neskorý február. Z istého uhla pohľadu som to pokašlal a uhly pohľadu sa rátajú. Uhly útoku. Môj príbeh je jednoduchý. Príbeh muža, ktorý opustil Francúzsko na príliš dlhý čas. Vojak, ktorý odišiel z armády ako seržant. Hlavný seržant Galoup. To som ja. Nespôsobilý pre život. Nespôsobilý pre civilný život.“

Slávnostné uvedenie filmu HOVORY S TGM sa uskutoční 1. 12. 2018 o 18 hod. v Kine Lumiére, v rámcii 20. ročníka MFF BRATISLAVA. Pozrite si rozhovor s hercom Martinom Hubom pre Kinorama.sk

„Kino je skvelé médium na zdieľanie spoločných európskych hodnôt“

 

Dominika Jarečná sa narodila v roku 1999 v Bratislave. Aktuálne študuje odbor Teória a dejiny umenia na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne (Česko). Bola členkou poroty Giornate degli Autori na MFF v Benátkach 2018 a je ambasádorkou ceny LUX na roky 2018-2019.