Oddych, zábava, pivo a filmy

Presne to všetko vás čaká v dnešný večer, ak prídete na VHS Karaoke Battle a následne sa presuniete na našu Papučovú noc.

 

V spolupráci s festivalom animovaných filmov Fest Anča a ich nápaditou diváckou súťažou Animation Karaoke Battle tak dnes môžete súťažiť na VHS Karaoke Battle. Ide o súperenie v improvizovanom dabovaní béčkových filmov z 80. rokov. Zapojiť sa môže ktokoľvek, kto si trúfa.

 

Stačí, ak prepožičiate svoj hlas a dôvtip Chuckovi, Jean-Claudeovi, Silvestrovi, Dolphovi, kreatívne doplníte náhodne vybranú kultovú klasiku z VHS a odmena vás neminie. Vyhráva nápaditosť, pútavosť, pohotovosť, dôvtip a vtip. Najlepší živý komentár k vybranej sekvencii z kultového filmu bude znamenať prírastok do vášho príbytku. Takže ak vám k šťastiu doma chýba tuli vak, príďte a buďte najlepší. Ak chcete vedieť viac o Chuckovi Norrisovi, príďte a vyhrajte knihu Jaký je doopravdy Chuck Norris. Čaká na vás aj kalendár Star Wars 2016 a bluray DVD – Nehanební bastardi, Big Lebowski či Divoký Django. Ak ste sa našli, buďte od 22:30 v našej festivalovej kaviarni Gorila.sk Urban Space. A ak sa ešte niečo potrebujete spýtať, smelo do toho.

 

VHS žúr pokračuje presunom do Kina Mladosť na Papučovú noc. Nebude chýbať ani základ pohody pri VHS filmoch – pivo. V našom prípade Zlatý Bažant. Od 23:59 na vás čaká Elektrické boogaloo (2014) Marka Hartleyho, o 2:00 spustíme Delta Force (1986) Menahema Golana a najvytrvalejší sa od 4:15 dočkajú aj Joelovho Silbergovho Brejkuj (1984).

 

Divácka súťaž bratislavského filmového festivalu pozná svojich víťazov, o ktorých rozhodlo žrebovanie z hlasovacích lístkov o najlepší film festivalu podľa jeho návštevníkov. Prinášame vám zoznam vecných cien a mená výhercov. Blahoželáme a tešíme sa na stretnutie o rok, na jubilejnom 20. ročníku MFF Bratislava.

V spolupráci s občianskym združením 9múz sme vám priniesli sériu videorozhovorov s našimi hosťami. Na záver sme oslovili francúzskeho režiséra Vincenta Dieutreho, ktorý bol jedným z našich festivalových porotcov súťaže dokumentárnych filmov. V rozhovore sme sa ho opýtali na autobiografické prvky v jeho tvorbe a na jeho názor na festival a súťažné filmy. Rozhovor prebiehal v anglickom jazyku, ale sú k nemu priložené aj slovenské titulky.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Tentokrát sme sa rozhodli osloviť srbského režiséra Bojana Vuletića, ktorého film Requiem za pani J. (2017, Rekvijem za gospođu J.) sa premietal aj v rámci MFF Bratislava a ktorý bol zároveň jedným z porotcov súťaže hraných filmov.

19. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava dnes oficiálne končí, avšak aj počas posledného dňa sa môžu návštevníci tešiť na mimoriadne tituly a sprievodný program. Preto sme pre vás pripravili prehľadného „festivalového sprievodcu“, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo filmoch aj v bohatom sprievodnom programe.

 

V utorok 14. novembra sa v kine Lumière rozdali ocenenia víťazným filmom 19. ročníka MFF Bratislava, ktorý stále pokračuje v kinách Mladosť,  MIER v Modre, Mier v Senci a Záhoran v Malackách.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Tentokrát sme oslovili bosnianskeho herca Ermina Brava, ktorý si zahral až v dvoch filmoch, ktoré uvádzame na MFF Bratislava – v postapokalyptickom sci-fi Zrno (Grain, 2017) a emotívnej psychodráme vyrovnávajúcej sa s dôsledkami vojny v Juhoslávii Chlapi neplačú (Men Don’t Cry,2017).

Interview

 

Svet podľa Daliborka (2017) v Česku vyvolal kontroverzné ohlasy kvôli ústrednej postave „nežného” neonacistu. Klusák ho našiel na internete. 

 

Pomaly sa blížime k záveru festivalu a Kinečko má pre vás odporúčania na dnešné projekcie – tentokrát expandujeme do satelitných miest pri Bratislave.

Medzinárodný filmový festival Bratislava sa už pomaly chýli ku koncu, ale ešte stále ponúka návštevníkom pestrý program. Preto sme pre vás pripravili prehľadného „festivalového sprievodcu“, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo filmoch aj v bohatom sprievodnom programe. Od zajtra sa zároveň festival rozširuje aj do ďalších regionálnych miest, Modry, Malaciek a Senca.

S iránskym režisérom Alim Asgarim sme sa rozprávali o jeho filme Zmiznutie (Disappearance, 2017), filmárskych začiatkoch, procese vzniku jeho filmov, ale aj o situácii v iránskej spoločnosti a kinematografii. Jeho celovečerný debut rozpráva o páriku mladých milencov, ktorí sa dostali do vážneho problému a na jeho vyriešenie majú len pár hodín.

Dráždivo znejúci titul najnovšieho filmu štyridsaťročného indického režiséra Sanala Kumara Sasidharana, Sexy Durga, klame telom. Ide totiž o temnú road movie mladého páru naprieč juhoindickou provinciou Kerala.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Oslovili sme aj debutujúcu Soňu Maletzovú, ktorá na festivale uviedla v špeciálnej predpremiére svoj film Varga, unikátny portrét slovenskej hudobnej ikony a legendy, Mariána Vargu.