Oddych, zábava, pivo a filmy

Presne to všetko vás čaká v dnešný večer, ak prídete na VHS Karaoke Battle a následne sa presuniete na našu Papučovú noc.

 

V spolupráci s festivalom animovaných filmov Fest Anča a ich nápaditou diváckou súťažou Animation Karaoke Battle tak dnes môžete súťažiť na VHS Karaoke Battle. Ide o súperenie v improvizovanom dabovaní béčkových filmov z 80. rokov. Zapojiť sa môže ktokoľvek, kto si trúfa.

 

Stačí, ak prepožičiate svoj hlas a dôvtip Chuckovi, Jean-Claudeovi, Silvestrovi, Dolphovi, kreatívne doplníte náhodne vybranú kultovú klasiku z VHS a odmena vás neminie. Vyhráva nápaditosť, pútavosť, pohotovosť, dôvtip a vtip. Najlepší živý komentár k vybranej sekvencii z kultového filmu bude znamenať prírastok do vášho príbytku. Takže ak vám k šťastiu doma chýba tuli vak, príďte a buďte najlepší. Ak chcete vedieť viac o Chuckovi Norrisovi, príďte a vyhrajte knihu Jaký je doopravdy Chuck Norris. Čaká na vás aj kalendár Star Wars 2016 a bluray DVD – Nehanební bastardi, Big Lebowski či Divoký Django. Ak ste sa našli, buďte od 22:30 v našej festivalovej kaviarni Gorila.sk Urban Space. A ak sa ešte niečo potrebujete spýtať, smelo do toho.

 

VHS žúr pokračuje presunom do Kina Mladosť na Papučovú noc. Nebude chýbať ani základ pohody pri VHS filmoch – pivo. V našom prípade Zlatý Bažant. Od 23:59 na vás čaká Elektrické boogaloo (2014) Marka Hartleyho, o 2:00 spustíme Delta Force (1986) Menahema Golana a najvytrvalejší sa od 4:15 dočkajú aj Joelovho Silbergovho Brejkuj (1984).

 

Vážení fanúšikovia filmu a filmového umenia, milí diváci, kolegovia, priatelia, verte nám, že sme tí poslední, ktorí sa tak chceli a museli rozhodnúť, ale zároveň musíme a chceme byť tí prví, ktorí vám toto rozhodnutie oznámia: Medzinárodný filmový festival Bratislava sa v roku 2019 neuskutoční.

Cenu divákov získal na základe hlasovania návštevníkov festivalu druhý celovečerný hraný film režisérky Wanuri Kahiu o zakázanej láske v Keni Rafiki (2018).

Ocenenia 20. ročníka MFF Bratislava 2018

„Keď máš to šťastie, že ťa živí to, čo máš rád, má to zároveň aj odvrátenú stránku – tú vec už vlastne nikdy nerobíš pre radosť, vždy je to práca“

 

Tomáš Hudák. Študoval filmovú vedu (kritiku) na VŠMU. Milovník filmu, hudby, literatúry a celkovo umenia. Aktuálne pôsobí ako freelancer – píše recenzie o filmoch a spoluorganizuje viacero slovenských filmových festivalov.

Šimon Šafránek. Režisér, spisovateľ, novinár, DJ – multižánrový umelec s citom pre hudbu a slovo. Freelancer píšuci pre Deník N, Hospodářské noviny, Reflex, Magnus a i. Zameriava sa primárne na oblasť filmu, hudobných videoklipov a celkovo kultúrne dianie. Na MFF Bratislava 2018 príde osobne predstaviť svoj celovečerný debut o  skateboardingu v Československu King Skate.

 

Po filmoch sme lepší, krajší, odvážnejší, romantickejší, slobodnejší“

  

Bibiana Ondrejková. Známa divadelná i dabingová herečka a moderátorka. Široká verejnosť ju pozná hlavne vďaka prepožičanému hlasu Phoebe Buffay z Priateľov. Vizuál si mnohí spájajú so slovenskými seriálmi Ochrancovia (2014), Vdova (2014), Kriminálka Staré Mesto (2010) či Panelák (2008).

„Herci vnášajú do filmu najviac emócií a dávajú mu dušu“

 

Daniel Rihák. Čerstvý absolvent štúdia katedry filmovej réžie VŠMU pod vedením prof. Martina Šulíka. Režisér (zatiaľ) študentských filmov a množstva reklamných spotov. Jeho absolventský film Výlet nedávno získal cenu za najlepšiu réžiu a cenu za najlepší zvuk na študentskom festivale Áčko.

 

„Všetky ženy majú v sebe silu veci zmeniť“

 

Ivana Hucíková patrí do generácie mladých filmáriek a filmárov. Študovala na VŠMU, ktorú ukončila v roku 2015 filmom Matky a dcéry. „Bratislavčanka“ z Oravy, striedavo žijúca a tvoriaca na Slovensku a v USA. Doposiaľ má na konte viaceré krátke dokumentárne filmy: Into My Life (2018), Connie&Corey (2017) a i. Aktuálne pracuje na vývoji niekoľkých filmových projektov, či už ako režisérka, producentka alebo strihačka.

Autorka textu: Kristína Országhová (umelkyňa)

 

„Marseille, neskorý február. Z istého uhla pohľadu som to pokašlal a uhly pohľadu sa rátajú. Uhly útoku. Môj príbeh je jednoduchý. Príbeh muža, ktorý opustil Francúzsko na príliš dlhý čas. Vojak, ktorý odišiel z armády ako seržant. Hlavný seržant Galoup. To som ja. Nespôsobilý pre život. Nespôsobilý pre civilný život.“

Slávnostné uvedenie filmu HOVORY S TGM sa uskutoční 1. 12. 2018 o 18 hod. v Kine Lumiére, v rámcii 20. ročníka MFF BRATISLAVA. Pozrite si rozhovor s hercom Martinom Hubom pre Kinorama.sk

„Kino je skvelé médium na zdieľanie spoločných európskych hodnôt“

 

Dominika Jarečná sa narodila v roku 1999 v Bratislave. Aktuálne študuje odbor Teória a dejiny umenia na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne (Česko). Bola členkou poroty Giornate degli Autori na MFF v Benátkach 2018 a je ambasádorkou ceny LUX na roky 2018-2019.