Oddych, zábava, pivo a filmy

Presne to všetko vás čaká v dnešný večer, ak prídete na VHS Karaoke Battle a následne sa presuniete na našu Papučovú noc.

 

V spolupráci s festivalom animovaných filmov Fest Anča a ich nápaditou diváckou súťažou Animation Karaoke Battle tak dnes môžete súťažiť na VHS Karaoke Battle. Ide o súperenie v improvizovanom dabovaní béčkových filmov z 80. rokov. Zapojiť sa môže ktokoľvek, kto si trúfa.

 

Stačí, ak prepožičiate svoj hlas a dôvtip Chuckovi, Jean-Claudeovi, Silvestrovi, Dolphovi, kreatívne doplníte náhodne vybranú kultovú klasiku z VHS a odmena vás neminie. Vyhráva nápaditosť, pútavosť, pohotovosť, dôvtip a vtip. Najlepší živý komentár k vybranej sekvencii z kultového filmu bude znamenať prírastok do vášho príbytku. Takže ak vám k šťastiu doma chýba tuli vak, príďte a buďte najlepší. Ak chcete vedieť viac o Chuckovi Norrisovi, príďte a vyhrajte knihu Jaký je doopravdy Chuck Norris. Čaká na vás aj kalendár Star Wars 2016 a bluray DVD – Nehanební bastardi, Big Lebowski či Divoký Django. Ak ste sa našli, buďte od 22:30 v našej festivalovej kaviarni Gorila.sk Urban Space. A ak sa ešte niečo potrebujete spýtať, smelo do toho.

 

VHS žúr pokračuje presunom do Kina Mladosť na Papučovú noc. Nebude chýbať ani základ pohody pri VHS filmoch – pivo. V našom prípade Zlatý Bažant. Od 23:59 na vás čaká Elektrické boogaloo (2014) Marka Hartleyho, o 2:00 spustíme Delta Force (1986) Menahema Golana a najvytrvalejší sa od 4:15 dočkajú aj Joelovho Silbergovho Brejkuj (1984).

 

Po záverečnom ceremoniáli 18. Medzinárodného filmového festivalu Bratislava verejnosť pozná víťazov trojice medzinárodných súťaží. Hlavné ceny získali hraný film Tramontane (2016), dokument Prijímanie (Komunia, Communion, 2016) a krátky film Adaptácia (Adaptacja, Adaptation, 2016).

18. MFF Bratislava už pozná víťazov. Záverečný ceremoniál  sa uskutočnil včera 16. novembra 2016 v kine Nostalgia. Program festivalu dnes pokračuje ešte v 2 festivalových kinách – v Kine Lumiére (K2), v Kine Mladosť, a tiež v ofociálne festivalovej kaviarni Gorila.sk Urban Space.

(štvrtok 20.15, kino Lumiére (K2))

Recenzia

 

Mladý, 34 ročný poľský režisér dokumentárnych filmov Michal Marczak, má napriek svojmu veku za sebou už tri celovečerné filmy.

 

 

Aj keď je festival je už slávnostne a oficiálne uzatvorený, my vás stále čakáme v kinosálach s filmovým programom, ktorý sa neoplatí premeškať. Navyše stále pokračuje Divácka súťaž, ktorej sa môžete zúčastniť aj vy.

 

Rozhovor

 

Na prednáške „Farba a svetlo” biofyzika a fotonika Dušana Chorváta z výskumného inštitútu Medzinárodné laserové centrum, ktorá sa uskutočnila v rámci sprievodného programu 18. Medzinárodného filmového festivalu Bratislava (sekcia Lexikón: Farba) sa to miestami ponášalo na projekciu experimentálneho filmu či posluch Kraftwerk-u.

Recenzia 

 

The Birth of a Nation, r. Nate Parker, USA, 2016

20:00 Kino Lumiére (K1)

 

Snaha amerických filmárov nakrútiť remake skoro každého možného filmu stále pokračuje. Obdobie medzi jednotlivými filmami sa pohybuje v najrôznejších dĺžkach od pár rokov po desiatky. 

 

Na stredu je pre vás pripravená komentovaná prehliadka, diskusie, ale i s vyhlásením tohtoročného laureáta ocenenia za dlhoročnú umeleckú tvorbu a držiteľom pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy.

 

Rozhovor

 

V Súťaži hraných filmov zaujal príbeh Svetáckeho dievčaťa Giulie, ktorej nalinkovaný život a hodnotový svet náhle rozvráti stretnutie s mladým drogovým dílerom s príznačným menom, Libero. Režisér Marco Danieli, ktorý sa včera osobne zúčastnil na bratislavskom premietaní nám prezradil zopár informácií zo zákulisia tvorivého procesu na tomto filme.

 

Portugalský režisér Pedro Peralta, ktorý spolupracuje s produkčnou spoločnosťou Terratreme Films a na IFF Bratislava uviedol v Súťaži krátkych filmov snímku Záchrana nám prezradil, prečo vzniká v Portugalsku v posledných rokoch pomerne veľa úspešných krátkych filmov a akým spôsobom sa dostávajú k divákom.

 

MFF Bratislava v spolupráci s občianskym združením Červený nos (Clowndoctors) aj tento rok pripravili charitatívnu projekciu, ktorá sa uskutoční už dnes v Kine Mladosť.

 

Kto nestihol skvelú masterclass Alexa Rossa Perryho, má možnosť dozvedieť sa niečo o jeho tvorbe, vzťahu k nezávislému filmu ale aj komerčnej filmovej produkcii z tohto krátkeho videorozhovoru.

 

Aj predposledný deň festivalu je nabitý výnimočnými titulmi, ktoré sme pre vás opäť prehľadne zhrnuli.