Sprievodné podujatia 2016

12.11.

 

Workshop: Elektrosluch Mini City

Elektrosluch je zariadenie na počúvanie elektromagnetických polí, skrytej dimenzie reality všade vôkol nás. Za posledných pár rokov si našlo obľubu u hudobníkov, terénnych nahrávačov, svetoznámych sound-dizajnérov, ale aj hľadačov duchov. Účastníci workshopu si ho budú môcť poskladať (s pomocou jeho otca, Jonáša Grusku) a následne otestovať v uliciach mesta. Počet účastníkov obmedzený – registrácia online.

 

Udalosť: Workshop: Elektrosluch Mini City

13:00-17:00, ProgressBar

 

Študentské filmy – AKU Banská Bystrica, FTF VŠMU Bratislava

(rôzni, 2015-2015, 67 min. a 101 min.)

Pásma krátkych filmov z aktuálnej produkcie dvoch najvýznamnejších slovenských filmových vysokých škôl. Spoznajte filmový jazyk nastupujúcej generácie slovenských filmárov.

16:00, 18:30, Gorila.sk Urban Space

 

Koncert: Lazer Viking, Sabrehart, Genuine Jacks

Spojenie dvoch žánrovo nesúrodých skupín Lazer Viking a Sabrehart vyhadzuje žánrové hranice oknom a prichádza s nekompromisným schizofrenickým popom. Po nich prichádza na pódium Geniune Jacks s popovým drivom Nirvány v kombinácií s ozvenami toho najlepšieho z 60s beatu a 70s posto-punku. O afterparty sa postarajú Voodoo Beats a Garage Knight Riders Djs.

 

Udalosť: Koncert: Lazer Viking, Sabrehart, Genuine Jacks

20:00, Fuga

 

Spaľujúca túžba

(r. Stanley Kubrick, 1999, 159 min.)

Neskoré nočné premietanie erotického thrilleru Stanleyho Kubricka Spaľujúca túžba (1999), ktoré osobne uvedie herec Rade Šerbedžija. Nepremeškajte príležitosť vypočuť si jeho rozprávanie o spolupráci so slávnym režisérom.

22:30, Kino Mladosť

 

13.11.

 

Drobci

(r. Vanda Raýmanová, Michal Struss, 2016, 6×8 min.)

Predpremiérové uvedenie nového slovenského večerníčkového seriálu. Premietania pre našich najmenších divákov a ich rodičov sa zúčastní aj režisérka večerníčkov Vanda Raýmanová, ktorá si pre deti pripravila veselú výtvarnú úlohu. Sekcia Junior: Večerníčky vznikla v spolupráci s RTVS pri príležitosti 60.výročia televízneho vysielania.

11:00, Gorila.sk Urban Space

 

14.11.

 

Diskusia: Voľby a médiá

 

Len pár dní po veľkom finále amerických prezidentských volieb sa moderátor Branislav Ondrášik a jeho hostia pokúsia uchopiť udalosti posledných mesiacov cez prizmu médií a spôsobu akým konštruujú obraz politických kandidátov.

 

Udalosť: Diskusia: Voľby a médiá

19:30, Gorila.sk Urban Space

 

Primárky

(r. Robert Drew, 1960, 53 min.)

Tento prelomový dokument knutia direct cinema ráča v pätách vtedajšieho senátora Johna F. Kennedyho a jeho súperenia s Hubertom Humphreym o demokratickú prezident- skú nomináciu v roku 1960.

21:00, Gorila.sk Urban Space

 

Stand-up: Filmový striptíz Petra Gärtnera

Pohľad na slovenský „filmový priemysel“ okom vyhláseného hejtera. Veterán štúdia na VŠMU a svojhlavý samorast aktívny na bratislavskej aj vidieckej umeleckej scéne Vám predstaví svoju nekompromisnú one-man-show na tému ako (ne)natočiť film.

 

Udalosť: Filmový striptíz Petra Gärtnera / Filmári za mixom

21:00, Fuga

 

Party: Filmári za mixom

Slovenskí filmári i naši zahraniční hostia a porotcovia v nezvyčajne úlohe DJ-ov. Spoznajte ich vkus, hudbu, ktorá ich inšpiruje.

 

Udalosť: Filmový striptíz Petra Gärtnera / Filmári za mixom

22:00, Fuga

 

15.11.

 

Master Class: Alex Ross Perry

Vychádzajúca hviezda amerického nezávislého filmu bude s publikom diskutovať o inšpirácii moderným americkým románom, autorskej slobode a o tom, prečo stále nakrúca na filmový materiál. Master Class nielen pre študentov filmu, ale pre každého, koho zaujal jeho profil na našom festivale.

15:00, Kinosála č.2, Kino Lumière

 

Koncert: Max Bazowski, Ghost of You, Acute Dose, 1flfsoap

Talentovaní Max Bazowski sú jednou z najrýchlejšie rastúcich kapiel na Slovensku. Vo Fuge ich doplnia tri kapely z hlavného mesta českej alternatívy – Brna – Ghost of You, Acute Dose a 1flfsoap. Znieť bude atmosferický rock, gitarová psychedélia aj temná elektronika so živými bicími.

20:00, Fuga

 

16.11.

 

Komentovaná prehliadka: Bratislava vo filme

Poznáte zákutia Bratislavy, kde sa nakrúcala Fontána pre Zuzana, Slnko v Sieti, Peacemaker alebo Wilsonov? Aké príhody sa s bratislavskými filmami spájajú? So sprievodcom Ivorom Švihranom z vlastivedného projektu M_P_ BA sa dozviete viac na unikátnej multimediálnej prechádzke mestom.

 

Udalosť: Komentovaná prehliadka: Bratislava vo filme

14:00, pred Kinom Lumière

 

Diskusia: Štěpán Hulík

Scenárista a filmový historik, autor scenára trojdielnej minisérie Hořící keř (2013) a najnovšie očakávanej televíznej série Pustina (2016). O rozvíjaní príbehu a postáv na veľkorysej ploche a výskume, ktorý v jeho prípade písaniu predchádza, bude diskutovať so študentmi i záujemcami z radov širokej verejnosti.

16:00, Gorila.sk Urban Space

 

Diskusia: Mesto viditeľné – neviditeľné

Jana Ambrózová, moderátorka rozhlasovej relácie Živé mesto_FM, otvorí veľkú tému mnohotvárnosti mesta. Cez jedinečné optiky hostí sa pokúsi odkryť skryté podoby miest – nielen ako fyzických priestorov vytvorených a formovaných človekom, ale aj priestorov modelovaných a reprodukovaných v jeho mysli prostredníctvom symbolov, reprezentácií, zvukových vnemov.

19:30, Gorila.sk Urban Space

 

Petites planètes

(r. Vincent Moon, 2010-2011, 75 min.)

Výber hudobných dokumentov Vincenta Moona, známeho vďaka populárnej video-sérii Take Away Shows, reprezentuje jeho novšiu, nomádsku identitu a polohu etnografa, ktorý cestuje po celom svete a zaznamenáva tradičnú aj experimentálnu hudbu.

20:45, Gorila.sk Urban Space

 

17.11.

 

Komentovaná prehliadka: Bratislava vo filme

Poznáte zákutia Bratislavy, kde sa nakrúcala Fontána pre Zuzana, Slnko v Sieti, Peacemaker alebo Wilsonov? Aké príhody sa s bratislavskými filmami spájajú? So sprievodcom Ivorom Švihranom z vlastivedného projektu M_P_ BA sa dozviete viac na unikátnej multimediálnej prechádzke mestom.

 

Udalosť: Komentovaná prehliadka: Bratislava vo filme

Online registrácia: Google formulár

10:00, 14:00, 18:00, pred Kinom Lumière