Sprievodné podujatia

9. november

 

Afterparty: Plnka w/ Flora Yin-Wong (PAN) / antonia xm / Ink Midget / Biomat

21.00 – Fuga – voľný vstup pre držiteľov festival passov a akreditácií

Flora Yin-Wong so svojou futuristickou zvukovou poéziou nedávno ovládla edíciu Blade Runner v londýnskej Boiler Room. Jej výbušné mixy plné disonantných melódií a ostrých hrán odvrátenej strany súčasnej klubovej produkcie zdobia soundcloudy magazínu The WIRE, NTS Radio, či série Blowing Up The Workshop.
Viedenský hybridný zvuk zastúpi antonia xm z pomerne čerstvého labelu Ashida Park, ktorý má na konte okrem iného aj najnovšie EP od Ink Midget. Ten doplní line-up spolu s domácimi stálicami akými sú Bassline Manager a Biomat. Organizuje Forum Absurdum. 

Udalosť na Facebooku: Plnka w/ Flora Yin-Wong (PAN) / antonia xm / Ink Midget / Biomat

 

10. november

 

Afterparty: Centrifuga w/ Alavux (RS)

22:00 – Fuga, vstupné 3€ do 23:30, 5€ po 23:30

V piatok 10. novembra sa vo Fuge odohrá ďalšie pokračovanie tanečnej párty Centrifuga, ktorá sa zameriava na to najlepšie zo sveta acid techna a elektra. Headlinerom bude srbský producent Alavux, charakteristický rýchlym tempom a húževnatým zvukom. Podporia ho overení domáci DJi Masozz, Nada, Asebest a Yk-Aram.

Udalosť na Facebooku: Afterparty: Centrifuga w/ Alavux (RS)

 

11. november

 

Master Class: Denis Côté

17:00 – Kino Lumière K2 (po filme Tvoja koža, taká jemná) – voľný vstup

Denis Côté je hviezdou severoamerického nezávislého filmu a miláčikom prestížnych festivalov ako Locarno a Berlinale. Bratislavskému publiku bude na svojom moderovanom master classe hovoriť nielen o prelínaní dokumentu a fikcie v jeho tvorbe ale aj o étose nezávislosti vo filmovej tvorbe. 

Udalosť na Facebooku: Masterclass: Denis Côté 

 

12. november

11.Pešia: Filmové miesta Bratislavy

9:00, 13:00, 17:00

Prechádzka sa bude niesť v znamení vlastivedného návratu na filmové miesta Bratislavy! V spolupráci s M_P_ BA pripravujeme opäť špeciálnu prechádzku po histórií filmu a kín v Bratislave, tentokrát dokonca s anglickou verziou. Kde sa natáčali legendárne filmy československej a slovenskej kinematografie a ako sa museli meniť bratislavské ulice pre natáčanie koprodukčných filmov? V ktorých zahraničných filmoch sa mihla Bratislava, pričom sa v nej nenatočil ani záber? Kam chodili Bratislavčania sledovať filmy a ktoré z kín boli najunikátnejšie? Prvý turnus o 9:00 bude simultánne prekladaný do angličtiny. Sprevádzať vás filmovou Bratislavou bude Ivor Švihran.
Prihlásiť sa môžete tu: goo.gl/forms/nlQlaO5X3Nhx71bN2.

Udalosť na Facebooku: 11.Pešia: Filmové miesta Bratislavy

 

Koncert: Hommage à M. Varga

21:30 – KC Dunaj – voľný vstup

Afterparty, na ktorej si pripomenieme dielo slovenskej hudobnej ikony. Svoje verzie Vargových skladieb predvedú žánrovo rozmanité mladé kapely a po ich vystúpení budeme pokračovať púšťaním skladieb, ktoré Varga nahral sám alebo s kapelami Prúdy či Collegium Musicum. Vystúpia Queer Jane, Pjoni, Valér Miko Trio a Tomáš Gregor. 

Udalosť na Facebooku: Hommage à M. Varga (Queer Jane, Pjoni, Valér Miko, Tomáš Gregor)

 

13. november

 

Koncert: Intergalactic Lovers, Lee Anderson

19:30 – Fuga, vstupné 6€ pre držiteľov akreditácií a festival passov, 8€ bez akreditácie

Belgická kapela Intergalactic Lovers vytvára svoju zvukovú identitu s ozvenou starých The Cure takmer 10 rokov. Za ten čas stihla dať dokopy tri albumy, z toho jeden za múrmi polorozpadnutej továrne v meste Aalst medzi Ghentom a Bruselom, a druhý už v spolupráci s veľkým vydavateľstvom Warner. K svojmu údernému elektro-rocku v štýle Interpol a Yeah Yeah Yeahs sa Intergalactic Lovers opäť nadýchli 15. septembra, kedy vyšla ich tretia štúdiová nahrávka s názvom Exhale. Kapela ju uvádza dvoma klipmi Between the Lines a River. Ich klubové vystúpenie podporia blues-folkoví krajania Lee Anderson s hudbou, ktorá je pohladením pre uši, ale dokáže vytvoriť bôľ na duši.

Udalosť na Facebooku: Intergalactic Lovers, Lee Anderson

 

14. november

 

Master Class: Jean-Marc Barr

13:00 – Gorila.sk Urban Space – voľný vstup

Jean-Marc Barr je jednou z najvýraznejších európskych hereckých osobností a originálnym režisérom. Celosvetovo ho preslávila spolupráca s kontroverzným dánskym režisérom Larsom von Trierom na filmoch ako Európa, Dogville alebo Nymfomanka a najmä film Luca Bessona Magická hlbočina. O svojich skúsenostiach herca i režiséra bude hovoriť na moderovanom master classe.

Udalosť na Facebooku: Masterclass: Jean-Marc Barr

 

Afterparty: Play it again, Kinečko

21:30 – Fuga – voľný vstup

Kinečko a Medzinárodný filmový festival Bratislava nezabúdajú ani na spoločnú zábavu. Záver festivalu spolu so svojimi čitateľmi a divákmi oslávia na párty s názvom Play It Again, Kinečko! O hudobnú produkciu sa postarajú redaktori Kinečka a ich hostia – slovenskí filmári – v úlohe dídžejov. 

Udalosť na Facebooku: Afterparty: Play It Again, Kinečko

 

15. november

 

Master Class: Studio 727

13:00 – Kino Lumière K2 – voľný vstup

Studio 727 je špičková slovenská postprodukčná spoločnosť, ktorá sa od svojho vzniku v roku 1997 podieľala na množstve filmových a reklamných projektov. Masterclass jej zakladateľa Ladislava Dedíka a jeho tímu sa sústredí na problematiku digitálneho herca a interaktívnu prezentáciu technológie motion-capture a full body scan, s ktorými je spojená budúcnosť filmového herectva v ére počítačovo generovaných a trikových filmov a videohier.

Udalosť na Facebooku: Masterclass: Studio 727

 

 

16. november

 

Diskusia: Filmové herectvo ako bokovka

14:00 – Gorila.sk Urban Space – voľný vstup

Diskusný panel o filmovom herectve v slovenských podmienkach – vzdelávaní, profesionálnej príprave a kariérnych možnostiach s domácimi hereckými osobnosťami a pedagógmi.

Udalosť na Facebooku: Diskusia: Filmové herectvo ako bokovka

 

Koncert: Hidden by the Grapes, Small Town Life

21.00 – Fuga, vstupné 4€ pre držiteľov akreditácií a festival passov, 6€ bez akreditácie

Hidden by the Grapes je trio z rakúskeho Grazu. Podobne ako bratislavskí 50 Hertz Whale radi označujú svoj štýl ako post-everything – svoj prístup stavajú na hrubších gitarových riffoch i na chytľavých popových nápadoch. Žánro-meter by ich priblížil najskôr k štýlom ako post-punk, 90s emo, noise rock, indie rock. Zatiaľ vydali štyri albumy, odohrali viac než 250 koncertov po celej Európe a dve americké turné. Tento rok im vyšlo nové LP Graben u Wohnzimmer Records. Small Town Life je relatívne mladá garážová gitarovka zo Šale, ktorá bude Hidden by the Grapes viac než dôstojne sekundovať.

Udalosť na Facebooku: Hidden By The Grapes /AT/ + Small Town Life /SK/