Sprievodné podujatia na pondelok zahŕňajú diskusiu, špeciálne premietanie a striptíz

 

Rôznorodý večerný sprievodný program ponúkne pestrú škálu možností, ako sa zabaviť.

 

 

Sekcia Flashback: Americké voľby reaguje na azda najsledovanejšiu politickú udalosť tohto roka, v rámci ktorého uvedie aj diskusiu na tému Voľby a médiá. Novinár Branislav Ondrášik a jeho hostia sa pokúsia uchopiť udalosti posledných mesiacov cez prizmu médií, ktoré konštruujú obraz politických kandidátov. Diskusia bude spojená s projekciou filmu Primárky (Primary, 1960), kanonickým dielom „direct cinema“.

Diskusia Voľby a médiá (19.30, Gorila.sk Urban Space)

Primárky (21.00, Gorila.sk Urban Space)

 

Primary

 

 

Divadlo Astorka v rámci akcie Slovensko-rakúske umelecké mosty zastreší multikultúrny zážitok. Vyrcholením večera filmu, poézie, hudby a literatúry, bude špeciálna projekcia rakúskeho titulu Vysnívaní (Die Geträumten, Dreamed Ones, 2016), ktorý bol uvedený aj na festivale Berlinale i v Toronte. Projekcia filmu je venovaná pamiatke filmového historika, publicistu a propagátora slovenskej kinematografie, Štefana Vraštiaka. 

(18.00, divadlo Astorka – Korzo 90)

 

 

201614170_2_IMG_FIX_700x700

 

 

Na záver festivalového dňa vás pozývame do klubu Fuga, kde vás uvíta Peter Gärtner a jeho Filmový striptíz. Veterán štúdia na VŠMU a svojhlavý samorast aktívny na bratislavskej aj vidieckej umeleckej scéne predstaví svoju nekompromisnú one-man-show na tému ako (ne)natočiť film. Po ňom bude nasledovať nepochybne raritný DJ set v podaní známych slovenských filmárov (Robert Kirchhoff, Darina Smržová, Juraj Johanides), teoretikov (Katarína Mišíková) a zahraničných hostí festivalu.

 

 

15032310_1496350667046876_2298886947782170898_n

 

 

 

 

Divácka súťaž bratislavského filmového festivalu pozná svojich víťazov, o ktorých rozhodlo žrebovanie z hlasovacích lístkov o najlepší film festivalu podľa jeho návštevníkov. Prinášame vám zoznam vecných cien a mená výhercov. Blahoželáme a tešíme sa na stretnutie o rok, na jubilejnom 20. ročníku MFF Bratislava.

V spolupráci s občianskym združením 9múz sme vám priniesli sériu videorozhovorov s našimi hosťami. Na záver sme oslovili francúzskeho režiséra Vincenta Dieutreho, ktorý bol jedným z našich festivalových porotcov súťaže dokumentárnych filmov. V rozhovore sme sa ho opýtali na autobiografické prvky v jeho tvorbe a na jeho názor na festival a súťažné filmy. Rozhovor prebiehal v anglickom jazyku, ale sú k nemu priložené aj slovenské titulky.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Tentokrát sme sa rozhodli osloviť srbského režiséra Bojana Vuletića, ktorého film Requiem za pani J. (2017, Rekvijem za gospođu J.) sa premietal aj v rámci MFF Bratislava a ktorý bol zároveň jedným z porotcov súťaže hraných filmov.

19. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava dnes oficiálne končí, avšak aj počas posledného dňa sa môžu návštevníci tešiť na mimoriadne tituly a sprievodný program. Preto sme pre vás pripravili prehľadného „festivalového sprievodcu“, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo filmoch aj v bohatom sprievodnom programe.

 

V utorok 14. novembra sa v kine Lumière rozdali ocenenia víťazným filmom 19. ročníka MFF Bratislava, ktorý stále pokračuje v kinách Mladosť,  MIER v Modre, Mier v Senci a Záhoran v Malackách.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Tentokrát sme oslovili bosnianskeho herca Ermina Brava, ktorý si zahral až v dvoch filmoch, ktoré uvádzame na MFF Bratislava – v postapokalyptickom sci-fi Zrno (Grain, 2017) a emotívnej psychodráme vyrovnávajúcej sa s dôsledkami vojny v Juhoslávii Chlapi neplačú (Men Don’t Cry,2017).

Interview

 

Svet podľa Daliborka (2017) v Česku vyvolal kontroverzné ohlasy kvôli ústrednej postave „nežného” neonacistu. Klusák ho našiel na internete. 

 

Pomaly sa blížime k záveru festivalu a Kinečko má pre vás odporúčania na dnešné projekcie – tentokrát expandujeme do satelitných miest pri Bratislave.

Medzinárodný filmový festival Bratislava sa už pomaly chýli ku koncu, ale ešte stále ponúka návštevníkom pestrý program. Preto sme pre vás pripravili prehľadného „festivalového sprievodcu“, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo filmoch aj v bohatom sprievodnom programe. Od zajtra sa zároveň festival rozširuje aj do ďalších regionálnych miest, Modry, Malaciek a Senca.

S iránskym režisérom Alim Asgarim sme sa rozprávali o jeho filme Zmiznutie (Disappearance, 2017), filmárskych začiatkoch, procese vzniku jeho filmov, ale aj o situácii v iránskej spoločnosti a kinematografii. Jeho celovečerný debut rozpráva o páriku mladých milencov, ktorí sa dostali do vážneho problému a na jeho vyriešenie majú len pár hodín.

Dráždivo znejúci titul najnovšieho filmu štyridsaťročného indického režiséra Sanala Kumara Sasidharana, Sexy Durga, klame telom. Ide totiž o temnú road movie mladého páru naprieč juhoindickou provinciou Kerala.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Oslovili sme aj debutujúcu Soňu Maletzovú, ktorá na festivale uviedla v špeciálnej predpremiére svoj film Varga, unikátny portrét slovenskej hudobnej ikony a legendy, Mariána Vargu.