Divácka súťaž

Aj tento rok spoločne vyberáme najlepší film z celého programu 18. MFF Bratislava 2016.

 

 

Stačí ak po projekcii ohodnotíte film a na hlasovací lístok napíšete Vaše údaje. V každom festivalovom kine nájdete hlasovaciu schránku.  

Tento rok vyžrebujeme 20 šťastlivcov, ktorí získajú tieto ceny. Mená výhercov sa dozviete

na našej webovej stránke a na Facebooku.   

 

Výhercovia získajú nasledujúce ceny:

 

       1. cena: sedací vak TuliminiSofa v látke polyester neón, venuje spoločnosť Tuli

 

       2. cena: kolekcia kníh „Muhammad Walad Saláhí: Denník z Guantánama“,

      „Marek Boško: Vtáčkar“, „Phil Jackson: Jedenásť prsteňov“, venuje vydavateľstvo Tatran

 

       3.- 7.  cena: DVD a Blu-ray filmu „Červený kapitán“ a DVD filmy „Vojtech“, „Dvojníci“,Celebrity s.r.o.“,  venuje Magic Box        Slovakia

 

       8.- 9. cena: román slovensko – švajčiarskej spisovateľky a novinárky Ireny Brežnej „Nevďačná cudzinka“  s vlastnoručným          podpisom autorky

 

       10. – 14. cena: poukážka v hodnote 10 € na nákup v obchodných reťazcoch KiK na Slovensku, venuje spoločnosť KiK textil a         Non-Food

 

       15. – 17. cena: kolekcia filmových plagátov a darčekových predmetov k vybraným filmom,

        venuje Continental film

 

       18.cena: kolekcia slovenských filmov na Blu-ray a filmový kalendár na rok 2017, venuje Slovenský filmový ústav

 

       19.cena: ročné predplatné časopisu Film.sk, venuje Slovenský filmový ústav

 

       20.cena: akreditácia na 19. MFF Bratislava 2017

Vážení fanúšikovia filmu a filmového umenia, milí diváci, kolegovia, priatelia, verte nám, že sme tí poslední, ktorí sa tak chceli a museli rozhodnúť, ale zároveň musíme a chceme byť tí prví, ktorí vám toto rozhodnutie oznámia: Medzinárodný filmový festival Bratislava sa v roku 2019 neuskutoční.

Cenu divákov získal na základe hlasovania návštevníkov festivalu druhý celovečerný hraný film režisérky Wanuri Kahiu o zakázanej láske v Keni Rafiki (2018).

Ocenenia 20. ročníka MFF Bratislava 2018

„Keď máš to šťastie, že ťa živí to, čo máš rád, má to zároveň aj odvrátenú stránku – tú vec už vlastne nikdy nerobíš pre radosť, vždy je to práca“

 

Tomáš Hudák. Študoval filmovú vedu (kritiku) na VŠMU. Milovník filmu, hudby, literatúry a celkovo umenia. Aktuálne pôsobí ako freelancer – píše recenzie o filmoch a spoluorganizuje viacero slovenských filmových festivalov.

Šimon Šafránek. Režisér, spisovateľ, novinár, DJ – multižánrový umelec s citom pre hudbu a slovo. Freelancer píšuci pre Deník N, Hospodářské noviny, Reflex, Magnus a i. Zameriava sa primárne na oblasť filmu, hudobných videoklipov a celkovo kultúrne dianie. Na MFF Bratislava 2018 príde osobne predstaviť svoj celovečerný debut o  skateboardingu v Československu King Skate.

 

Po filmoch sme lepší, krajší, odvážnejší, romantickejší, slobodnejší“

  

Bibiana Ondrejková. Známa divadelná i dabingová herečka a moderátorka. Široká verejnosť ju pozná hlavne vďaka prepožičanému hlasu Phoebe Buffay z Priateľov. Vizuál si mnohí spájajú so slovenskými seriálmi Ochrancovia (2014), Vdova (2014), Kriminálka Staré Mesto (2010) či Panelák (2008).

„Herci vnášajú do filmu najviac emócií a dávajú mu dušu“

 

Daniel Rihák. Čerstvý absolvent štúdia katedry filmovej réžie VŠMU pod vedením prof. Martina Šulíka. Režisér (zatiaľ) študentských filmov a množstva reklamných spotov. Jeho absolventský film Výlet nedávno získal cenu za najlepšiu réžiu a cenu za najlepší zvuk na študentskom festivale Áčko.

 

„Všetky ženy majú v sebe silu veci zmeniť“

 

Ivana Hucíková patrí do generácie mladých filmáriek a filmárov. Študovala na VŠMU, ktorú ukončila v roku 2015 filmom Matky a dcéry. „Bratislavčanka“ z Oravy, striedavo žijúca a tvoriaca na Slovensku a v USA. Doposiaľ má na konte viaceré krátke dokumentárne filmy: Into My Life (2018), Connie&Corey (2017) a i. Aktuálne pracuje na vývoji niekoľkých filmových projektov, či už ako režisérka, producentka alebo strihačka.

Autorka textu: Kristína Országhová (umelkyňa)

 

„Marseille, neskorý február. Z istého uhla pohľadu som to pokašlal a uhly pohľadu sa rátajú. Uhly útoku. Môj príbeh je jednoduchý. Príbeh muža, ktorý opustil Francúzsko na príliš dlhý čas. Vojak, ktorý odišiel z armády ako seržant. Hlavný seržant Galoup. To som ja. Nespôsobilý pre život. Nespôsobilý pre civilný život.“

Slávnostné uvedenie filmu HOVORY S TGM sa uskutoční 1. 12. 2018 o 18 hod. v Kine Lumiére, v rámcii 20. ročníka MFF BRATISLAVA. Pozrite si rozhovor s hercom Martinom Hubom pre Kinorama.sk

„Kino je skvelé médium na zdieľanie spoločných európskych hodnôt“

 

Dominika Jarečná sa narodila v roku 1999 v Bratislave. Aktuálne študuje odbor Teória a dejiny umenia na Filozofickej fakulte Masarykovej univerzity v Brne (Česko). Bola členkou poroty Giornate degli Autori na MFF v Benátkach 2018 a je ambasádorkou ceny LUX na roky 2018-2019.