Divácka súťaž

Aj tento rok spoločne vyberáme najlepší film z celého programu 18. MFF Bratislava 2016.

 

 

Stačí ak po projekcii ohodnotíte film a na hlasovací lístok napíšete Vaše údaje. V každom festivalovom kine nájdete hlasovaciu schránku.  

Tento rok vyžrebujeme 20 šťastlivcov, ktorí získajú tieto ceny. Mená výhercov sa dozviete

na našej webovej stránke a na Facebooku.   

 

Výhercovia získajú nasledujúce ceny:

 

       1. cena: sedací vak TuliminiSofa v látke polyester neón, venuje spoločnosť Tuli

 

       2. cena: kolekcia kníh „Muhammad Walad Saláhí: Denník z Guantánama“,

      „Marek Boško: Vtáčkar“, „Phil Jackson: Jedenásť prsteňov“, venuje vydavateľstvo Tatran

 

       3.- 7.  cena: DVD a Blu-ray filmu „Červený kapitán“ a DVD filmy „Vojtech“, „Dvojníci“,Celebrity s.r.o.“,  venuje Magic Box        Slovakia

 

       8.- 9. cena: román slovensko – švajčiarskej spisovateľky a novinárky Ireny Brežnej „Nevďačná cudzinka“  s vlastnoručným          podpisom autorky

 

       10. – 14. cena: poukážka v hodnote 10 € na nákup v obchodných reťazcoch KiK na Slovensku, venuje spoločnosť KiK textil a         Non-Food

 

       15. – 17. cena: kolekcia filmových plagátov a darčekových predmetov k vybraným filmom,

        venuje Continental film

 

       18.cena: kolekcia slovenských filmov na Blu-ray a filmový kalendár na rok 2017, venuje Slovenský filmový ústav

 

       19.cena: ročné predplatné časopisu Film.sk, venuje Slovenský filmový ústav

 

       20.cena: akreditácia na 19. MFF Bratislava 2017

 

Tradičnou súčasťou festivalového programu je aj predstavenie finalistov prestížnej Ceny LUX.

 

19. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava sa bude niesť v znamení filmového herectva, objavovania vychádzajúcich hviezd súčasného filmu aj osvedčených festivalových hitov.

 

Od 16.10. do 7.11.2017 si môžete zakúpiť Festival pass alebo zvýhodnený Študentský festival pass len na Predpredaj.sk.

 

 

Na MFF Bratislava zavíta herec a osobitý režisér JEAN-MARC BARR, ktorého celosvetovo preslávila  spolupráca s kontroverzným dánskym režisérom Larsom von Trierom. V Bratislave si prevezme Cenu za umeleckú výnimočnosť vo svetovej kinematografii. Pri tejto príležitosti osobne uvedie výber filmov zo svojej tvorby v sekcii Pocta a tiež svoj najnovší film – GRAIN.

 

 

19. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava navštívi ďalšia hviezda severoamerického nezávislého filmu. Po minuloročnom hosťovi Alexovi Rossovi Perrym príde svoju profilovú sekciu osobne uviesť Kanaďan Denis Côté.

 

Po záverečnom ceremoniáli 18. Medzinárodného filmového festivalu Bratislava verejnosť pozná víťazov trojice medzinárodných súťaží. Hlavné ceny získali hraný film Tramontane (2016), dokument Prijímanie (Komunia, Communion, 2016) a krátky film Adaptácia (Adaptacja, Adaptation, 2016).

18. MFF Bratislava už pozná víťazov. Záverečný ceremoniál  sa uskutočnil včera 16. novembra 2016 v kine Nostalgia. Program festivalu dnes pokračuje ešte v 2 festivalových kinách – v Kine Lumiére (K2), v Kine Mladosť, a tiež v ofociálne festivalovej kaviarni Gorila.sk Urban Space.

(štvrtok 20.15, kino Lumiére (K2))

Recenzia

 

Mladý, 34 ročný poľský režisér dokumentárnych filmov Michal Marczak, má napriek svojmu veku za sebou už tri celovečerné filmy.

 

 

Aj keď je festival je už slávnostne a oficiálne uzatvorený, my vás stále čakáme v kinosálach s filmovým programom, ktorý sa neoplatí premeškať. Navyše stále pokračuje Divácka súťaž, ktorej sa môžete zúčastniť aj vy.

 

Rozhovor

 

Na prednáške „Farba a svetlo” biofyzika a fotonika Dušana Chorváta z výskumného inštitútu Medzinárodné laserové centrum, ktorá sa uskutočnila v rámci sprievodného programu 18. Medzinárodného filmového festivalu Bratislava (sekcia Lexikón: Farba) sa to miestami ponášalo na projekciu experimentálneho filmu či posluch Kraftwerk-u.

Recenzia 

 

The Birth of a Nation, r. Nate Parker, USA, 2016

20:00 Kino Lumiére (K1)

 

Snaha amerických filmárov nakrútiť remake skoro každého možného filmu stále pokračuje. Obdobie medzi jednotlivými filmami sa pohybuje v najrôznejších dĺžkach od pár rokov po desiatky. 

 

Na stredu je pre vás pripravená komentovaná prehliadka, diskusie, ale i s vyhlásením tohtoročného laureáta ocenenia za dlhoročnú umeleckú tvorbu a držiteľom pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy.