Divácka súťaž

Aj tento rok spoločne vyberáme najlepší film z celého programu 18. MFF Bratislava 2016.

 

 

Stačí ak po projekcii ohodnotíte film a na hlasovací lístok napíšete Vaše údaje. V každom festivalovom kine nájdete hlasovaciu schránku.  

Tento rok vyžrebujeme 20 šťastlivcov, ktorí získajú tieto ceny. Mená výhercov sa dozviete

na našej webovej stránke a na Facebooku.   

 

Výhercovia získajú nasledujúce ceny:

 

       1. cena: sedací vak TuliminiSofa v látke polyester neón, venuje spoločnosť Tuli

 

       2. cena: kolekcia kníh „Muhammad Walad Saláhí: Denník z Guantánama“,

      „Marek Boško: Vtáčkar“, „Phil Jackson: Jedenásť prsteňov“, venuje vydavateľstvo Tatran

 

       3.- 7.  cena: DVD a Blu-ray filmu „Červený kapitán“ a DVD filmy „Vojtech“, „Dvojníci“,Celebrity s.r.o.“,  venuje Magic Box        Slovakia

 

       8.- 9. cena: román slovensko – švajčiarskej spisovateľky a novinárky Ireny Brežnej „Nevďačná cudzinka“  s vlastnoručným          podpisom autorky

 

       10. – 14. cena: poukážka v hodnote 10 € na nákup v obchodných reťazcoch KiK na Slovensku, venuje spoločnosť KiK textil a         Non-Food

 

       15. – 17. cena: kolekcia filmových plagátov a darčekových predmetov k vybraným filmom,

        venuje Continental film

 

       18.cena: kolekcia slovenských filmov na Blu-ray a filmový kalendár na rok 2017, venuje Slovenský filmový ústav

 

       19.cena: ročné predplatné časopisu Film.sk, venuje Slovenský filmový ústav

 

       20.cena: akreditácia na 19. MFF Bratislava 2017

Po záverečnom ceremoniáli 18. Medzinárodného filmového festivalu Bratislava verejnosť pozná víťazov trojice medzinárodných súťaží. Hlavné ceny získali hraný film Tramontane (2016), dokument Prijímanie (Komunia, Communion, 2016) a krátky film Adaptácia (Adaptacja, Adaptation, 2016).

18. MFF Bratislava už pozná víťazov. Záverečný ceremoniál  sa uskutočnil včera 16. novembra 2016 v kine Nostalgia. Program festivalu dnes pokračuje ešte v 2 festivalových kinách – v Kine Lumiére (K2), v Kine Mladosť, a tiež v ofociálne festivalovej kaviarni Gorila.sk Urban Space.

(štvrtok 20.15, kino Lumiére (K2))

Recenzia

 

Mladý, 34 ročný poľský režisér dokumentárnych filmov Michal Marczak, má napriek svojmu veku za sebou už tri celovečerné filmy.

 

 

Aj keď je festival je už slávnostne a oficiálne uzatvorený, my vás stále čakáme v kinosálach s filmovým programom, ktorý sa neoplatí premeškať. Navyše stále pokračuje Divácka súťaž, ktorej sa môžete zúčastniť aj vy.

 

Rozhovor

 

Na prednáške „Farba a svetlo” biofyzika a fotonika Dušana Chorváta z výskumného inštitútu Medzinárodné laserové centrum, ktorá sa uskutočnila v rámci sprievodného programu 18. Medzinárodného filmového festivalu Bratislava (sekcia Lexikón: Farba) sa to miestami ponášalo na projekciu experimentálneho filmu či posluch Kraftwerk-u.

Recenzia 

 

The Birth of a Nation, r. Nate Parker, USA, 2016

20:00 Kino Lumiére (K1)

 

Snaha amerických filmárov nakrútiť remake skoro každého možného filmu stále pokračuje. Obdobie medzi jednotlivými filmami sa pohybuje v najrôznejších dĺžkach od pár rokov po desiatky. 

 

Na stredu je pre vás pripravená komentovaná prehliadka, diskusie, ale i s vyhlásením tohtoročného laureáta ocenenia za dlhoročnú umeleckú tvorbu a držiteľom pamätnej dlaždice na Filmovom chodníku slávy.

 

Rozhovor

 

V Súťaži hraných filmov zaujal príbeh Svetáckeho dievčaťa Giulie, ktorej nalinkovaný život a hodnotový svet náhle rozvráti stretnutie s mladým drogovým dílerom s príznačným menom, Libero. Režisér Marco Danieli, ktorý sa včera osobne zúčastnil na bratislavskom premietaní nám prezradil zopár informácií zo zákulisia tvorivého procesu na tomto filme.

 

Portugalský režisér Pedro Peralta, ktorý spolupracuje s produkčnou spoločnosťou Terratreme Films a na IFF Bratislava uviedol v Súťaži krátkych filmov snímku Záchrana nám prezradil, prečo vzniká v Portugalsku v posledných rokoch pomerne veľa úspešných krátkych filmov a akým spôsobom sa dostávajú k divákom.

 

MFF Bratislava v spolupráci s občianskym združením Červený nos (Clowndoctors) aj tento rok pripravili charitatívnu projekciu, ktorá sa uskutoční už dnes v Kine Mladosť.

 

Kto nestihol skvelú masterclass Alexa Rossa Perryho, má možnosť dozvedieť sa niečo o jeho tvorbe, vzťahu k nezávislému filmu ale aj komerčnej filmovej produkcii z tohto krátkeho videorozhovoru.

 

Aj predposledný deň festivalu je nabitý výnimočnými titulmi, ktoré sme pre vás opäť prehľadne zhrnuli.