Divácka súťaž

Aj tento rok spoločne vyberáme najlepší film z celého programu 18. MFF Bratislava 2016.

 

 

Stačí ak po projekcii ohodnotíte film a na hlasovací lístok napíšete Vaše údaje. V každom festivalovom kine nájdete hlasovaciu schránku.  

Tento rok vyžrebujeme 20 šťastlivcov, ktorí získajú tieto ceny. Mená výhercov sa dozviete

na našej webovej stránke a na Facebooku.   

 

Výhercovia získajú nasledujúce ceny:

 

       1. cena: sedací vak TuliminiSofa v látke polyester neón, venuje spoločnosť Tuli

 

       2. cena: kolekcia kníh „Muhammad Walad Saláhí: Denník z Guantánama“,

      „Marek Boško: Vtáčkar“, „Phil Jackson: Jedenásť prsteňov“, venuje vydavateľstvo Tatran

 

       3.- 7.  cena: DVD a Blu-ray filmu „Červený kapitán“ a DVD filmy „Vojtech“, „Dvojníci“,Celebrity s.r.o.“,  venuje Magic Box        Slovakia

 

       8.- 9. cena: román slovensko – švajčiarskej spisovateľky a novinárky Ireny Brežnej „Nevďačná cudzinka“  s vlastnoručným          podpisom autorky

 

       10. – 14. cena: poukážka v hodnote 10 € na nákup v obchodných reťazcoch KiK na Slovensku, venuje spoločnosť KiK textil a         Non-Food

 

       15. – 17. cena: kolekcia filmových plagátov a darčekových predmetov k vybraným filmom,

        venuje Continental film

 

       18.cena: kolekcia slovenských filmov na Blu-ray a filmový kalendár na rok 2017, venuje Slovenský filmový ústav

 

       19.cena: ročné predplatné časopisu Film.sk, venuje Slovenský filmový ústav

 

       20.cena: akreditácia na 19. MFF Bratislava 2017

Divácka súťaž bratislavského filmového festivalu pozná svojich víťazov, o ktorých rozhodlo žrebovanie z hlasovacích lístkov o najlepší film festivalu podľa jeho návštevníkov. Prinášame vám zoznam vecných cien a mená výhercov. Blahoželáme a tešíme sa na stretnutie o rok, na jubilejnom 20. ročníku MFF Bratislava.

V spolupráci s občianskym združením 9múz sme vám priniesli sériu videorozhovorov s našimi hosťami. Na záver sme oslovili francúzskeho režiséra Vincenta Dieutreho, ktorý bol jedným z našich festivalových porotcov súťaže dokumentárnych filmov. V rozhovore sme sa ho opýtali na autobiografické prvky v jeho tvorbe a na jeho názor na festival a súťažné filmy. Rozhovor prebiehal v anglickom jazyku, ale sú k nemu priložené aj slovenské titulky.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Tentokrát sme sa rozhodli osloviť srbského režiséra Bojana Vuletića, ktorého film Requiem za pani J. (2017, Rekvijem za gospođu J.) sa premietal aj v rámci MFF Bratislava a ktorý bol zároveň jedným z porotcov súťaže hraných filmov.

19. ročník Medzinárodného filmového festivalu Bratislava dnes oficiálne končí, avšak aj počas posledného dňa sa môžu návštevníci tešiť na mimoriadne tituly a sprievodný program. Preto sme pre vás pripravili prehľadného „festivalového sprievodcu“, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo filmoch aj v bohatom sprievodnom programe.

 

V utorok 14. novembra sa v kine Lumière rozdali ocenenia víťazným filmom 19. ročníka MFF Bratislava, ktorý stále pokračuje v kinách Mladosť,  MIER v Modre, Mier v Senci a Záhoran v Malackách.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Tentokrát sme oslovili bosnianskeho herca Ermina Brava, ktorý si zahral až v dvoch filmoch, ktoré uvádzame na MFF Bratislava – v postapokalyptickom sci-fi Zrno (Grain, 2017) a emotívnej psychodráme vyrovnávajúcej sa s dôsledkami vojny v Juhoslávii Chlapi neplačú (Men Don’t Cry,2017).

Interview

 

Svet podľa Daliborka (2017) v Česku vyvolal kontroverzné ohlasy kvôli ústrednej postave „nežného” neonacistu. Klusák ho našiel na internete. 

 

Pomaly sa blížime k záveru festivalu a Kinečko má pre vás odporúčania na dnešné projekcie – tentokrát expandujeme do satelitných miest pri Bratislave.

Medzinárodný filmový festival Bratislava sa už pomaly chýli ku koncu, ale ešte stále ponúka návštevníkom pestrý program. Preto sme pre vás pripravili prehľadného „festivalového sprievodcu“, ktorý vám pomôže zorientovať sa vo filmoch aj v bohatom sprievodnom programe. Od zajtra sa zároveň festival rozširuje aj do ďalších regionálnych miest, Modry, Malaciek a Senca.

S iránskym režisérom Alim Asgarim sme sa rozprávali o jeho filme Zmiznutie (Disappearance, 2017), filmárskych začiatkoch, procese vzniku jeho filmov, ale aj o situácii v iránskej spoločnosti a kinematografii. Jeho celovečerný debut rozpráva o páriku mladých milencov, ktorí sa dostali do vážneho problému a na jeho vyriešenie majú len pár hodín.

Dráždivo znejúci titul najnovšieho filmu štyridsaťročného indického režiséra Sanala Kumara Sasidharana, Sexy Durga, klame telom. Ide totiž o temnú road movie mladého páru naprieč juhoindickou provinciou Kerala.

V spolupráci s občianskym združením 9múz vám prinášame sériu videorozhovorov s našimi výnimočnými hosťami.  Oslovili sme aj debutujúcu Soňu Maletzovú, ktorá na festivale uviedla v špeciálnej predpremiére svoj film Varga, unikátny portrét slovenskej hudobnej ikony a legendy, Mariána Vargu.